logo frmu
Powiatowy Urząd Pracy w Mławie zaprasza do udziału w projekcie 
„„Aktywizacja społeczna i zawodowa szansą na lepsze życie w gminach wiejskich powiatu mławskiego""
współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Działania 9.1 RPO WM na lata 2014-2020
 
Miło nam poinformować , że złożony przez nas w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych projekt nr RPMA.09.01.00-14-d332/19, został zakwalifikowany do dofinansowania.
Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 150 osób ( 80K 70M) wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz zapobieganie zjawisku wykluczenia społecznego i ubóstwa w powiecie mławskim w woj. mazowieckim poprzez kompleksowe dostosowanie indywidualnych potrzeb przedsięwzięcia w zakresie integracji społecznej, edukacyjnej i aktywizacji zawodowej       
Realizacja projektu  rozpocznie się w październiku 2020r. zaś jego zakończenie zaplanowane jest
 na grudzień 2022 roku.
W roku bieżącym poza wsparciem o charakterze społecznym zamierzamy także skierować  10 uczestników do odbycia staży zawodowych oraz 10 uczestników do zatrudnienia w ramach  prac interwencyjnych.
Budżet projektu wynosi  1 478 238,00 zł.
Grupę docelową projektu stanowią osoby zamieszkujące wybrane gminy wiejskie powiatu mławskiego                               ( Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna i Wiśniewo) zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym pozostające bez pracy i zarejestrowanych w PUP w Mławie jako osoby bezrobotne.
Wsparcie udzielane uczestnikom projektu to  :
  1. Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjału uczestników projektu na potrzeby opracowania ścieżki reintegracji ( dwugodzinne zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym).
  2. Warsztaty Rozwoju Osobistego w ramach aktywizacji społecznej, które na celu będą miały podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych umożliwiających powrót  do życia społecznego w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową. Warsztaty będą trwać 18 godzin (3 dni po 6 godzin).
  3. Coaching w ramach aktywnej integracji o charakterze społecznym, celem tego zadania jest wsparcie uczestników w procesie zmiany, określaniu punktu docelowego, definiowaniu drogi dotarcia do niego z uwzględnieniem możliwych przeszkód i sposobów radzenia sobie z nimi. Zajęcia będą trwać 1 dzień ( 6 godzin ).
  4. Poradnictwo zawodowe. Każdy z  uczestników zostanie objęty działaniami poradnictwa zawodowego, jako usługą wspierającą aktywizację zawodową. Zostanie przeprowadzone doradztwo zawodowe indywidualne (2 godziny) oraz grupowe ( 2dni x 8 godzin).
  5. Pośrednictwo pracy. Każdy z uczestników zostanie objęty działaniami pośrednictwa pracy, które będzie polegało na przedstawieniu ofert aktywizacji zawodowej a także pracy indywidualnej z uczestnikiem ( dwie godziny na każdego uczestnika).
  6. Staże zawodowe. W ramach projektu 30 uczestników  zostanie skierowanych do odbycia staży zawodowych.
  7. Prace interwencyjne. 40 uczestników projektu dla których trudno będzie pozyskać oferty pracy zostanie skierowane do zatrudnienia wspieranego w ramach prac interwencyjnych.
  8. Szkolenia zawodowe w ramach w ramach aktywnej integracji o charakterze edukacyjnym dla 80 uczestników projektu. Planujemy zorganizowanie następujących szkoleń: Spawacz TIG/ MAG /MIG, Sprzedawca z ECDL, Instalator systemów fotowoltaicznych, Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie-Operator /Programista CNC, Operator koparko-ładowarki, Doradca klienta z ECDL
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane , zarówno osoby bezrobotne jak i pracodawców do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Mławie w celu zgłoszenia się do uczestnictwa w projekcie.

Kontakt
Pracodawcy – doradcy klienta instytucjonalnego - P. Anna Czaplicka  , P. Mariusz Kupiński – 23 654 54 08, 504 755 715
Osoby bezrobotne – doradcy klienta indywidualnego (  według ustalonego w Urzędzie podziału)  – 23 654 39 18